Vizualizace bytových domů Solné mlýny od studia Ječmen

Zelené bydlení, v tom nejlepším slova smyslu

Vznikající soubor tří architektonicky netradičních pětipodlažních bytových domů bude nabízet nové, velmi příjemné komfortní bydlení v klidném prostředí v Olomouci. Naším cílem je dbát na šetrnost a kvalitu novostavby, která bude svým vzhledem zapadat do právě vznikajícího zeleného prostředí.

Neodmyslitelnou součástí moderního kvalitního bydlení je zděná cihlová stavba a kvalitní velkoformátová plastová francouzská okna, zajišťující akustický a světelný komfort. Dominantou stavby jsou balkony, které vedou po celé délce fasády domu.

Lokalita postupně nabídne k pronájmu bydlení ve 134 nových bytových jednotkách o dispozicích 1+kk, 2+kk3+kk, které jsou svým charakterem nadstandardní. Všechny bytové jednotky mají přístup k balkonu, jejíž rozměry závisí na velikosti bytu. Balkony jsou situovány na jih, východ nebo západ.

V moderním designu jsou rovněž realizovány koupelny bytů, které jsou dostatečně a disponují oknem pro zajištění přirozeného světla i pohodlného větrání.

Každý byt má svou komoru, ta se nachází na patře nebo v přízemí domu.

Nájemci si mohou při výběru zvolit i pronájem parkovacího stání (klasické, komfortní nebo s možností elektronabíjecí stanice).

  1. Fotovoltaika na střeše – umožní výrobu el. energie z obnovitelných zdrojů o kapacitě 60 kW, která bude celá spotřebována pro provoz bytového domu
  2. Čtyři, tepelná čerpadla instalovaná v garáži domu – umožní výrobu tepla a chladu z obnovitelných zdrojů / el. energie / pro celkovou potřebu bytového domu
  3. Auto nabíjecí stanice budou instalovány v garáži domu v potřebném množství a kapacitě a umožní z pohodlí domova dobití vozidla bez čekaní u dobíjecích stanic / kterých bude časem nedostatek s ohledem na rozhodnutí EU rychle zrušit stávající motory v autech / přes den i noc.
  4. Automatická regulace instalovaná v bytovém domě umožní snížení spotřeby el. energie a zajistí maximální využití vyrobené energie z fotovoltaiky
  5. Instalované venkovní žaluzie zamezí v létě proniknutí tepla do bytu a tím se sníží el. energie potřebná pro chlazení bytu

Naše bytové domy v maximální možné míře pomocí využití nejmodernějších technologii zajišťují ekologické bydlení pro umožnění udržitelného způsobu života v našem městě a jsou určeny pro nájemníky, kteří tento trend podporují a chtějí si zajistit kvalitní bydlení budoucnosti a tím se vyhnout placení dalšího připravovaného zvyšování nákladů za nedodržování stanovených ekologických norem.

Myšlenka zeleného bydlení je naplněna zachováním vzrostlých stromů a výsadbou nových. Plochy mezi domy vyplňují zelené trávníky: Zelené plochy mezi domy, zachování vzrostlých stromů a výsadba nových, naplňují myšlenku zeleného bydlení.

V příštím roce 2022 je plánována výstavba nadjezdu na trati Olomouc – Přerov, která výrazně zkrátí cestu do centra.

Investorem celého projektu je PRO INVEST OLOMOUC s.r.o. a za návrhem celé lokality stojí studio Ječmen, které obdrželo několik ocenění v architektonických soutěžích.

Tři bytové domy

Bytové jednotky ve všech domech jsou svých charakterem nadstandardní. Vzájemné natočení domů zajišťuje v bytech kvalitní světelné podmínky. Všechny byty mají přístup na balkony, které jsou architektonickou dominantou fasády.

Šetrnost k prostředí

Díky skrytým garážím je zelené okolí bytových domů nenarušeno. Tím je zajištěna větší bezpečnost budoucích nájemců a je tak celkově docíleno většího komfortu pro pěší prostředí.

Suterénní garáže

Parkování je zajištěno v suterénu bytových domů. V přilehlém okolí se tak nenachází velká venkovní parkoviště. Kromě komfortního parkování nabízí garáže parkování pro elektromobily s možností okamžitého nabíjení vašeho elektromobilu.

Energie

Vytápění zajišťují tepelná čerpadla, která jsou jak ekologicky, tak ekonomicky šetrná. Podlahové topení navíc v létě plní funkci chlazení. Do budoucna pro výrobu elektřiny investor zvažuje možnost vybudování fotovoltaická (sluneční) elektrárny.

Zelené místo pro bydlení v metropoli Olomouc

Bytové domy, které budou vznikat v etapách, se nachází v nově formujícím se areálu vedoucího z ulice U solných mlýnů na rozhraní městských částí Holice a Hodolany. Myšlenka zeleného bydlení je naplněna zachováním vzrostlých stromů a do budoucna výsadbou nových. Plochy mezi domy budou vyplňovat zelené trávníky. Lokalita je situována na pomezí mizejícího industriálu a rodinného bydlení.

Máte zájem a chcete se dozvědět více?

V případě dotazů nejen k rezervaci bytů nás neváhejte kontaktovat!